Edycja 2017

Edycja 2016

Edycja 2015

Edycja 2014

Edycja 2013

Laureaci

Aktualności

Sponsor i Partner Główny Konkursu:

Bank Pekao

Wtorek, 20 Czerwca 2017 r.

CPB partnerem Business Without Limits

Dwa dni trwać będzie Kongres Business Without Limits w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie jest partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.

To druga edycja spotkań biznesowych Business Without Limits, a jednocześnie podsumowanie rocznej działalności obiektu G2A Arena. Pierwsza edycja była dużym sukcesem - zgromadziła blisko 1000 uczestników. Brali oni udział w prelekcjach, dyskusjach i spotkaniach.

21-22 czerwca będzie podobnie. W ciągu dwóch dni trwać będą panele o zróżnicowanej tematyce gospodarczo-społecznej, konferencje branżowe, prezentacje oraz wykłady. Dzięki szerokiemu gronu ekspertów będzie to inspirujące środowisko do rozmów, wymiany kontaktów, a także pogłębienia wiedzy.

Miło nam poinformować, że Centrum Promocji Biznesu jako organizator konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza znalazło się w gronie partnerów Kongresu Business Without Limits. Zapraszamy na stronę internetową tego ważnego dla Podkarpacia wydarzenia.

Czwartek, 1 Czerwca 2017 r.

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza w social mediach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aktualności dotyczące Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej i jej uczestników dostępne są również w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i YouTube.

Kanały te powstały przede wszystkim z myślą o uczestnikach konkursu, którym chcemy zagwarantować więcej możliwości związanych z ich promocją w Internecie. Internet to dzisiaj obowiązkowa forma prezentacji firmy. Jednak sama strona WWW to nie wszystko. Za pośrednictwem kanałów social media trafiamy do ściśle określonej grupy docelowej, a zasięg przekazywanych treści jest zdecydowanie większy. Wiedząc o tym, uruchomiliśmy:

Wszystkich uczestników tegorocznej i poprzednich edycji Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej zainteresowanych wsparciem promocyjnym gorąco zachęcamy do kontaktu: pr@rze.pl

Środa, 31 Maja 2017 r.

Patriotyzm gospodarczy Podkarpacia

Przez 15 lat prawie 2 tysiące firm z naszego regionu ubiegało się o tytuł Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Trwa kolejna edycja konkursu. Zachęcamy firmy do zgłaszania udziału do 10 lipca.

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza tak mocno wrosła w tradycje naszego województwa, że jej marka rozpoznawalna jest w całym regionie. - Wysoki poziom usług, innowacyjne produkty i potencjał zasobów ludzkich stawia województwo podkarpackie w gronie regionów o dużych możliwościach gospodarczych. Ważnym jest, by promować rodzinne marki i firmy mające w swej ofercie wysokiej jakości produkty i usługi, którymi mogą rywalizować z konkurencją na świecie - mówiła podczas gali PNG 2016 Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Centrum Promocji Biznesu, jako organizator Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej, od 15 lat realizuje to założenie. Wspiera firmy z Podkarpacia, widząc ich rozwój. - Przez te wszystkie lata przedsiębiorcy z regionu przekonali się, że już sama nominacja do tytułu Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej jest istotną dla nich nobilitacją, wyróżnieniem na tle innych, często konkurencyjnych firm. Potwierdza to chociażby ilość firm, które w minionym roku ubiegały się o tytuły naszego konkursu. Było ich aż 153 - zaznacza Paweł Zając, prezes Centrum Promocji Biznesu.

Kolejni kandydaci do tytułów do 10 lipca mogą zgłaszać swój udział. Jak co roku kapituła, w skład której wchodzą m.in. marszałek województwa i wojewoda podkarpacki, rektorzy uczelni wyższych, prezydenci miast, prezesi, dyrektorzy i kierownicy największych wojewódzkich jednostek, przedsiębiorcy i patroni medialni, wybierze tych najlepszych. Kapituła przyzna tytuły: Polskie Przedsiębiorstwo, Przedsiębiorstwo zagraniczne w Polsce, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Budowlane, Przedsiębiorstwo Handlowe, Opieka Zdrowotna, Eksporter, Firma Pięciolecia, Firma Dziesięciolecia, Najlepsze Produkty, Najlepsze Usługi, Innowacje oraz Nagrody specjalne: Manager Roku, Wydarzenie Roku.

O tym, jakie znaczenie dla firm ma udział w konkursie, przekonuje marszałek województwa, Władysław Ortyl. - Znając potencjał gospodarczy naszego województwa, znów konkurencja wśród uczestników konkursu będzie duża. Jako gospodarza regionu, bardzo mnie to cieszy. Wdrażając innowacyjne rozwiązania, stosując najnowocześniejsze technologie, wytwarzając znakomite produkty znajdujące uznanie na rynkach światowych, nasze firmy wprowadzają podkarpacką gospodarkę na nowe, lepsze i szybsze tory rozwoju. Bardzo się cieszę z kolejnej edycji Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej - nie kryje marszałek. Dodaje, że laureaci nagrody będą bez wątpienia gospodarczymi ambasadorami województwa podkarpackiego. - Nasz region potrzebuje firm, które wyróżniają się profesjonalizmem, odpowiedzialnością w biznesie, kreatywnością oraz wysokimi standardami etycznymi w prowadzonej działalności - podkreśla.

Podobnego zdania jest wojewoda, Ewa Leniart. - Przyznane w ramach konkursu statuetki potwierdzają rzetelność oraz wiarygodność laureatów reprezentujących przedsiębiorstwa. Poza doskonałymi wynikami finansowymi są solidnymi kontrahentami, dobrymi pracodawcami i podmiotami zaangażowanymi w życie lokalne - zaznacza. - Cieszy mnie, że wydarzenie oparto o ideę patriotyzmu gospodarczego. Pozwala to wyróżnić nie tylko jakość i innowacyjność podkarpackich produktów i usług, ale również docenić etykę firm, kierujących się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu - dodaje.

Wszystkie firmy, których potencjał może poznać całe Podkarpacie, zachęcamy do zgłoszenia udziału w konkursie Podkarpacka Nagroda Gospodarcza. Wszelkie informacje dostępne są w zakładce "EDYCJA 2017".

Poniedziałek, 15 Maja 2017 r.

Korzyści z udziału w PNG

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza to jedyny konkurs w naszym województwie z tak długą, bo 15-letnią tradycją. Wyróżnia firmy z naszego regionu za dynamiczny rozwój, innowacyjność, zaangażowanie i promowanie Podkarpacia w Polsce i na świecie. Te, które biorą udział w konkursie pierwszy raz, pytają, co zresztą oczywiste, dlaczego warto się do niego zgłosić. Odpowiadamy...

Dr Paweł Krzyworzeka z Katedry Zarządzania Międzynarodowego w Akademii Leona Koźmińskiego, który swego czasu badał temat nagród biznesowych, doszedł do wniosku, że firmy w Polsce chętnie chwalą się prestiżowymi laurami, wzmacniając swoją markę. Niektóre na swoich stronach internetowych mają nawet specjalne zakładki, w których znajdziemy informacje o zdobytych nagrodach, tytułach, wyróżnieniach. Badacz z Akademii Leona Koźmińskiego zaznaczył, że nagrody gospodarcze czy biznesowe są skutecznym narzędziem budowania tożsamości i dobrego wizerunku nowych branż, grup zawodowych, dziedzin. Ponadto firmy stają się autorytetami, przedsiębiorstwami z dobrymi praktykami, które warto naśladować. Jednym słowem: wyznaczają standardy w branży.

Jakie korzyści mają firmy z naszego województwa, które biorą udział w Podkarpackiej Nagrodzie Podkarpackiej?

 1. Podkarpacka Nagroda Gospodarcza z 15-letnią tradycją to ekskluzywne wyróżnienie gospodarcze w południowej Polsce. Przez te lata udział w konkursie wzięło prawie 2 tysiące najprężniej działających na Podkarpaciu firm.
 2. Prestiż najwyższych władz wojewódzkich. Wojewoda i marszałek jako członkowie kapituły i osoby wręczające nagrody doceniają wkład firm w rozwój naszego regionu.
 3. O tym, kto uzyska tytuł, decydują samorządowcy, w tym marszałek, wojewoda oraz prezydenci podkarpackich miast, eksperci z dziedziny gospodarki i biznesu, przedsiębiorcy, patroni medialni, rektorzy, urzędy pracy, inspektorzy sanitarni, dyrektorzy banków itp. To grono 40 osób, które znają świat biznesu i gospodarki.
 4. Jasne, czytelne i konkretne kryteria przyznawania nagród, w tym rentowność sprzedaży, innowacyjność technologii, dynamika i struktura zatrudnienia, dbałość o pracownika, wpływ na środowisko, działalność charytatywna, jakość produktów, pozycja rynkowa itp.
 5. Szerokie grono patronów medialnych skupionych wokół PNG to pewność, że o firmach biorących udział w konkursie dowie się całe Podkarpacie i ich potencjalni klienci.
 6. Rozwijający się dział marketingu i public relations organizatora to gwarancja, że o uczestnikach konkursu będzie głośno również w Internecie.
 7. Wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, a także zacieśnienie współpracy między firmami z regionu i ich integracja.
 8. Tworzenie pozytywnej atmosfery wokół przedsiębiorców i ich firm, które odnoszą sukcesy na polskim i zagranicznych rynkach.
 9. Rekomendacje podkarpackich przedsiębiorstw do ogólnopolskich nagród i wyróżnień.
 10. Uczestnictwo w PNG i przyznanie nagrody w danej kategorii w danym roku nie wyklucza uczestnictwa w następnych latach.
 11. Laureaci programu mają możliwość umieszczenia logo "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" w swoich materiałach firmowych, w materiałach reklamowych, w prezentacjach o firmie, w Internecie, w reklamach prasowych, artykułach sponsorowanych i informacjach prasowych, a także w reklamie telewizyjnej, na bilbordach, banerach reklamowych itp.
 12. Fakt uzyskania certyfikatu można wykorzystać jako argument w kontaktach z klientami i kontrahentami, informując o tytule w trakcie rozmów, jak i zamieszczając logo w ofertach.

Firmy zainteresowane udziałem w konkursie mogą wysłać zgłoszenia do 10 lipca. Wszystkie dokumenty i formularze dostępne są TUTAJ. Należy je wypełnić i przesłać na adres: Centrum Promocji Biznesu, ul. Szarych Szeregów 5, 35-114 Rzeszów z dopiskiem "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza". Dodatkowe informacje: 17 8525646, png@rze.pl

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

Środa, 1 Marca 2017 r.

Już po raz szesnasty Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Wojewodą Podkarpackim nagrodzi najaktywniejsze gospodarczo firmy naszego regionu przyznając statuetki i wyróżnienia w konkursie "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2017".

Kryteria oceny oraz liczne grono starających się o nagrodę sprawiły, iż jest ona najważniejszym wyróżnieniem dla podkarpackiego biznesu, przyznawanym corocznie przez władze regionu, gremia gospodarcze i naukowe oraz media.

Laureaci Konkursu to wyjątkowe firmy, stanowiące gospodarczą wizytówkę województwa podkarpackiego, będące świadectwem, iż region nasz dysponuje znacznym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi.

"Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" w piętnastu przeprowadzonych edycjach dała szansę do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć, twórczego współzawodnictwa i wzajemnej wymiany doświadczeń ponad 1700 uczestnikom. Statuetkę Laureata otrzymało ponad 150 firm.

XVI edycja Konkursu rozstrzygana będzie w następujących kategoriach:

 • Polskie Przedsiębiorstwo (6 grup wg zatrudnienia)
 • Przedsiębiorstwo zagraniczne w Polsce
 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
 • Przedsiębiorstwo Budowlane
 • Przedsiębiorstwo Handlowe
 • Opieka Zdrowotna
 • Eksporter
 • Firma Pięciolecia
 • Firma Dziesięciolecia
 • Najlepsze Produkty
 • Najlepsze Usługi
 • Innowacje
 • Nagrody specjalne przyznawane przez Kapitułę: Manager Roku, Wydarzenie Roku

Formularze konkursowe 2017

Patronat medialny:
TVP RzeszĂłw Radio RzeszĂłw Biznes i Styl Carpatia Biznes
gospodarkapodkarpacka.pl Nowe Podkarpacie - Tygodnik regionalny Obserwator Lokalny
Tygodnik Nadwiślański Tygodnik Sztafeta VIP Biznes i Styl Życie Podkarpackie